Haber

‘Halit Kıvanç Şehir Stadı’ Adına Yakışır Açıldı

Adını Türk spor ve televizyon tarihinin duayeni merhum Halit Kıvanç’tan alan Gaziosmanpaşa’daki stadyum; Kalabalık tribünlerin önünde açılışını DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Meral Şener, İBB Başkanı ve Millet İttifakı’nın başkan yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta yaptı. Tribünlerde her yaştan, cinsiyetten ve toplumsal kesimden katılımcının bulunduğuna işaret eden Akşener, “Hani ‘Her şey çok güzel olacak’ dediniz; Tabii bu güzelliğin devam etmesi ve bu güzelliğin tüm Türkiye’ye yayılması için buradaki manzaranın, buradaki birlikteliğin, buradaki bütünlüğün tüm Türkiye’de görülmesi gerekiyor.

Milletimizin bu manzarayı görmesi ve geleceğe dair umutsuzluğunu umutla karşılaması gerekiyor. Onların çaresizliğini gidermesi gerekiyor” dedi. “Futbol ve siyaset; Bunlar, aralarındaki ilişkiyi dikkatlice düzenlememiz gereken iki alandır. Pek çok açıdan birbirlerine çok benzediklerini söyleyen İmamoğlu, “Örneğin; Futbolda da siyasette de destek önemlidir.

Ama her ikisinde de savunuculuk akıl ve vicdandan önce gelmemelidir. Futbolda ve siyasette kazanmak normaldir, kaybetmek de normaldir. Ve eğer kazanılacaksa cesurca kazanılmalı, kaybedilecekse cesurca kaybedilmelidir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Gaziosmanpaşa Belediyesi iş birliğiyle yapımı tamamlanan “Halit Kıvanç Şehir Stadyumu”, “300 Günde 300 Proje” maratonu kapsamında hizmete açıldı. Mevlana Mahallesi’nde hizmete açılan stadın açılışı; UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Şener, İBB Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılışta duayen sporcu merhum Halit Kıvanç’ın eşi Bülbin Kıvanç ve ailesi de hazır bulundu. Tribünlerin tıklım tıklım tıklım tıkıldığı açılışta sırasıyla; Usta, İmamoğlu ve Akşener konuşma yaptı. Üç isim de DÜZGÜN Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

AKŞENER’DEN İMAMOĞLU VE USTA TEŞEKKÜRLER

“Her şey çok güzel olacak” sloganıyla tribünleri dolduran katılımcıların konuşacağı platforma gelen Akşener, seyircilere “Ben de öyle düşünüyorum” sözleriyle yanıt verdi. “Öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etmek istiyorum; bizleri bu güzel ortamda sizlerle buluşturduğunuz için. Ardından Gaziosmanpaşa Belediye Başkanına teşekkür etmek istiyorum; Akşener, “Bugün çok değerli bir ismin anısına bu güzel stadın açılışını yapıyoruz. Gençliğimizde kadın-erkek hepimizin hayran olduğu rol modelimiz merhum Halit Kıvanç’ın anısına bir stadın açılışını yapmak için buradayız. Ve tam karşımda hanımefendi ve ailesi oturuyor. Sizi en derin saygılarımla selamlıyorum. Halit Abi’ye Allah’tan rahmet, mekanı cennet olsun. Cennette buluşmasını diliyorum” dedi.

“BURADA ÇİZilenLER TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN GÖRÜLMELİ”

Tribünlerde her yaştan, cinsiyetten ve toplumsal kesimden katılımcının bulunduğuna işaret eden Akşener, “Hani ‘Her şey çok güzel olacak’ dediniz; Tabii bu keyfin devam etmesi ve tüm Türkiye’ye yayılması için buradaki manzaranın, buradaki birlikteliğin, buradaki bütünlüğün tüm Türkiye’de görülmesi gerekiyor. Milletimizin bu görüntüyü görmesi ve geleceğe dair umutsuzluğunu umutla karşılaması gerekiyor. Umutsuzluklarını gidermesi gerekiyor. Bu millet öyle büyük bir millet ki deprem oldu birimiz için hepimiz birimiz için ortaya çıktık. Herkes bir dilim ekmeği ikiye böldü. Dün Adıyaman’daydım. Ondan önce Kahramanmaraş’ta. Ondan önce Hatay’daydım. Hatay’da Ekrem Belediye Başkanı ve diğer belediye başkanları ve hizmetleri ile tanıştık. Kahramanmaraş’ta Mansur Belediye Başkanı ve diğer belediye başkanlarının emekleri ve hizmetleriyle buluştuk. Bütün STK’ların, bütün siyasi partilerin STK gibi çalıştığı hizmetlerle karşılaştık.”

“MİLLETİMİZ BİZDEN MÜCADELE YOLUYLA SİYASET YAPACAĞIMIZI BEKLEMEZ”

“Deprem bölgesine ikinci gidişim” diyen Akşener, Adıyaman Gölbaşı’nda yaşadığı bir anını katılımcılarla paylaştı:

“Gölbaşı’nda şikayetler var, ben aldım. Çünkü esnaf ziyaretlerinde veya deprem bölgesi ziyaretlerinde propaganda yapmıyorum. Propaganda başka bir şeydir. Seçimle ilgili. Yapıyoruz, yapacağız ama deprem bölgesinde öncelikli işimiz insanımızın derdi, eksiklerin tamamlanması. Bir vatandaşımız “Cizre Belediyesi, Tokat Belediyesi ve Esenler Belediyesi ilk defa Gölbaşı’na geldi” dedi. ‘Aradım, geldiler’ dedi. Ben de ona, ‘Allah onlardan razı olsun, sen de bu teşkilattan razı olasın’ dedim. Kim bir kaşık su, bir dilim ekmek, bir kap, bir çadır, bir damacana su verirse Allah onlardan razı olsun.’ Ben diyorum ki; Milletimiz bizden savaşarak siyaset yapmamızı beklemiyor. Milletimiz bizden, siyasetçilerden beklediği, seçmenin velinimet olduğu, milletimize hizmet için yarıştığımız, birbirimize sövüp saymadığımız, tehdit etmediğimiz bir seçim ortamı istiyor.”

“DEPREM BİZE ‘HEPİMİZ İÇİN BİR, HEPİMİZ İÇİN BİR’ OLMANIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU GÖSTERDİ”

“Deprem bize bunu gösterdi” diyen Akşener, “Deprem bize ölünün ne kadar yakın olduğunu gösterdi. Deprem bize ölümün bir nefes öncesi olmadığını gösterdi, sonra bir nefes sonrası olduğunu. Sarsıntı bize ölümün ne kadar değerli olduğunu gösterdi. ‘birimiz birimiz için’ olun. Halit Abi bunlardan biriydi.Milli Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanının ablasıydım.Eşinizi kardeşim de ben de çok severdik.Karınızı saydık.Diğerimiz solcu arkadaşlar da eşinizi sever saygı duyardı.Onun için böyle birleştirici insanlara, hangi görüşten olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun ortak payda sahibi insanlara ihtiyacımız var.Onun için bu isim çok önemli.Bu isim. Bu seçim için önemli.Siyasetçilere ders vermesi onun için önemli.Bu ismin ışığında Ekrem Başkan’a sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.Gaziosmanpaşa Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyorum.Üyelere teşekkür ediyorum. tüm siyasi partilerin ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

İMAMOĞLU: “GEÇMİŞTEN BUGÜNE KATKIDA BULUNANLARA TEŞEKKÜRLER”

Karşısında söz alan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta’nın stadın yapım sürecini güzel bir şekilde anlattığını belirten İmamoğlu, “Geçmişten bugüne emeği geçen tüm yöneticilere, merhum merhum beye de canı gönülden teşekkür ediyorum. Gaziosmanpaşa Belediyesi yöneticilerine işbirliklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi. İmamoğlu, açılışını yaptıkları statla ilgili olarak, “FIFA onaylı sahası, 5000 kişilik tribünü, her türlü ihtiyaca cevap veren modern kullanım alanları ile burası futbolun tüm güzelliklerinin yaşatılacağı bir yer. Otoparkı var, daha önce olmayan bir çocuk odası ekledik ve 120 kişilik çok güzel bir çocuk odası var. Pazar alanı ile bölgenin en canlı noktalarından biri olacaktır. Aynı zamanda Gaziosmanpaşa’da faaliyet gösteren 21 spor kulübü amatör sporları destekleyecek antrenman merkezlerine sahip olacak.

“İSTATİSTİKTE HİÇ İSİM ARAMAMAK ZORUNDA KALMADIK”

Stadyuma isim bulmakta hiç zorlanmadıklarını kaydeden İmamoğlu, “Ben vefat eder etmez çok sevdiğim, anlatmakla kalmayıp gerçekten sporu öğreten biri olarak ‘Mutlaka yapmalıyız’ dedim. Bu stadyuma Halit Kıvanç’ın adını verin.’ Ve bunu kabul eden, bizimle bu fikre ‘kabul’ eden çok değerli eşine ve ailesine en içten teşekkürlerimi sunuyorum.Sevgili Halit Kıvanç ne yaptıysa hakkını vererek yaptı.Gazeteciliğin,radyoculuğun her işini yaptı. ve televizyonculuk ve düzgün yazarlık.İnsan olmanın hakkını vermiştir.Halit Kıvanç;Onu tanıyan, ondan öğrenen,dinleyen herkesin ve tüm toplumun ortak değeri ve ortak sevgilisidir. O hayattaydı ve öyle olmaya devam edecek.Bu gururu bizimle paylaşan ailesine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.”

“FUTBOL VE SİYASET BİRÇOK YÖNDEN BİRBİRİNE BENZER”

“Futbol ve siyaset; Bunlar, aralarındaki ilişkiyi dikkatlice düzenlememiz gereken iki alandır. Birçok yönden birbirlerine çok benziyorlar” diyen İmamoğlu, şunları kaydetti:

“Örneğin; futbolda da siyasette de destek değerlidir. Ancak her ikisinde de savunuculuk akıl ve vicdandan önce gelmemelidir. Futbolda da siyasette de kazanmak normaldir, kaybetmek de normaldir. Kazanılacaksa da. yiğitçe kazanılmalı, kaybedilecekse yiğitçe kaybedilmeli.Bugün 31 Mart seçimi hep bir aradayız.İstanbul’da yaşadık.Tarihi bir an.Özel bir seçimdi.Sonra biz de aldık. 2. seçimle birlikte göreve başlayan ve o günden sonra İstanbul’un her sorunuyla muhatap olan, sorunları yerinde çözen, birbirimizle ortak masada çalışmayı ilke edinmiş bir yönetime sahibiz. Bu nedenle yarım kalan tesisleri bitiren, yeni projelerin hayata geçirilmesinde işbirliği yapan, siyasi parti gözetmeksizin belediyelerle imzaladığımız protokollerle işi devlet düzenine uygun hale getiren bir yaklaşımı yönettik.”

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’E ÖZEL TEŞEKKÜRLER

“Bugün millet ittifakı olarak buradayız” diyen İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Türkiye’ye bu iş birliğini hediye eden iki cumhurbaşkanını, bu toplumun nefesi ve toplumu temsil eden bireyler olarak anmak istiyorum. Bunlardan biri de değerli Genel Liderim ve Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Tabii onların selamlarını da sana getirdim. Ve Cumhurbaşkanlığı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte DÜZGÜN Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanım bizi burada onurlandıran bu birlikteliği bizlere armağan eden ikinci liderdir. Buradan her iki liderimize ‘Birlik daha güçlüdür’ dedikleri için şükranlarımı sunuyorum. İnsani, ahlaki ve angaje siyasetin mimarlarından biri olan değerli Genel Önderim Meral Akşener Hanım’ın bu açılımı gerçekleştirmek için burada olması gerçekten benim için bir onurdur. Yıllarca kendisine yapılan faullere, korkutmalara, tehditlere güler yüzlü ve sağlam karakteriyle direnmiş; direnmeye devam ediyor. Doğal olarak YETLERLİ Parti il ​​başkanlığına yönelik saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ve tabii ki bu saldırının faillerinin bir an önce bulunmasını temenni ediyorum. Bu anı bizimle paylaşan herkesi canı gönülden, sevgi ve saygıyla selamlarken, işçi kardeşlerimden mühendislerine, yönetici arkadaşlarımdan müteahhitlerine kadar her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. İstanbul’umuza ve Gaziosmanpaşa’mıza hayırlı uğurlu olsun.”

ESKİ ÜNLÜ FUTBOLCULAR SAHNEDE

Stadyumun açılışı için düzenlenen gösteri maçında, her biri Türkiye’nin nadide kulüplerinde forma giyen eski futbolcular sahne aldı. Akşener ve İmamoğlu; eski futbolcular Ali Cansun, Sedat Yeşilkaya, Cihan Haspolatlı, Mert Korkmaz, Ömer Hacısalihoğlu, Adem Çalık, Tarık Daşgün, Hasan Yiğit, Lemi Çelik, Orkun Uşak, Ümit Karan, Ali Tandoğan, Anıl Karaer, Tuncay Ulu, Timuçin Bayazıt, Güngör Öztürk , Gökhan Zan, Can Arat, Eren Aydın, Emre Toraman, Soner Boz ve Orhan Kaynak hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLÇEDE FAALİYET GÖSTEREN 24 SPOR KULÜBÜNE HİZMET VERECEK

İBB tarafından Gaziosmanpaşa’da yaptırılan stad, adını Türk spor ve televizyon tarihinin usta ismi Halit Kıvanç’tan almıştır. Stadyum yapılmadan önce Kazım Karabekir Mevlana Spor Kulübü’nün 300 kişilik tribün alanı olarak kullanılıyordu. Stat, yeni haliyle; 5000 kişilik tribünü, 4 soyunma odası, 4 teknik yönetici odası, 2 hakem odası, 1 gözlemci odası, 1 doping kontrol odası, 1 basın odası ve 6 idari ofisi bulunmaktadır. FIFA onaylı saha üssü bulunan stadyumda; Ayrıca canlı yayın alanları ve amatör spor kulüplerinin kullanımına tahsis edilecek 24 adet ofis bulunacak. Profesyonel futbol kulüplerinin maçlarına da ev sahipliği yapacak olan stat, ilçede faaliyet gösteren 24 spor kulübüne de antrenman merkezi olarak hizmet verecek. Tesiste; Otopark, kreş ve pazar alanı da mevcuttur.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberazdavay.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk, rus, özbek Arnavutköy escort bayan iletişim
-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort